Dom, rodzina - z kraju i ze świata z osobistej perspektywy: prywatny blog prywatnej osoby
Flag Counter

równość

środa, 02 września 2015
wtorek, 30 września 2014
sobota, 13 września 2014
niedziela, 15 czerwca 2014
sobota, 04 stycznia 2014
środa, 01 stycznia 2014
piątek, 14 grudnia 2012
środa, 07 listopada 2012

W dniu dzisiejszym socjalistyczny rząd Francji premiera Francoisa Hollanda zatwierdził ustawę o rozszerzeniu od nowego roku instytucji małżeństwa o pary osób tej samej płci w państwie nad Loarą.

Do tej pory pary jednopłciowe (a jednocześnie różnopłciowe) mogły korzystać we Francji jedynie z ustawy o umowie związku partnerskiego (z tzw. PACS).

Nie jest jeszcze rozstrzygnięte, czy po wejściu ustawy o równości małżeńskiej pary jednopłciowe zawierające małżeństwo będą mogły korzystać we Francji z dobrodziejstw wspomaganego rodzicielstwa, dzięki metodzie in vitro, aktualnie finansowanej przez państwo francuskie jedynie małżeństwom różnopłciowym. (źródło)

Debata w styczniu

Francuski rząd popiera adopcję dzieci przez pary jednopłciowe

wtorek, 06 listopada 2012

Dzisiaj w południe Trybunał Konstytucyjny Hiszpanii orzekł, że zawieranie małżeństw jednopłciowych w tym kraju jest zgodne z hiszpańską konstytucją.

Cywilne małżeństwa - w Hiszpanii - pary osób tej samej płci mogą zawierać od 2005 roku. Od tego czasu zawarto tam ponad 22.000 małżeństw jednopłciowych. Ich status niczym się nie różni od cywilnych małżeństw różnopłciowych (łącznie z prawem do adopcji dzieci).

O stwierdzenie niekonstytucyjności prawa w sprawie małżenstw wystąpiła w 2005 r. hiszpańska konserwatywna Partia Ludowa.

Aby zawrzeć małżeństwo w Hiszpanii przynajmniej jedna z osób musi być obywatelką(-em) Hiszpanii. W wypadku cudzoziemek(-ców) jest to możliwe jeśli obie/oboje posiadają prawo pobytu na terenie tego państwa i przynajmniej jedna z osób posiada adres stałego zameldowania na terenie Hiszpanii. (źródło: elpais.com, wiki)


czwartek, 11 października 2012
sobota, 01 września 2012
sobota, 30 czerwca 2012

tokfm.pl

- Odrzucona ustawa o in vitro czy związkach partnerskich, a także prezydencka ustawa o zgromadzeniach - to sprawia, że kończy się właśnie "czarny tydzień dla praw człowieka w Polsce" - ocenia Wanda Nowicka posłanka Ruchu Palikota. - To woła o pomstę do nieba - mówiła w TOK FM.
18:36, katarzynaformela , równość
Link Dodaj komentarz »

tvn24.pl

- Nowy rząd Francji jest za zalegalizowaniem małżeństw i adopcji dla par homoseksualnych - poinformował w piątek premier Francji Jean-Marc Ayrault, zaznaczając przy tym zmiany istotne zmiany społeczne, jakie zachodzą w tym - tradycyjnie katolickim - kraju.

Za rok we Francji 

16:57, katarzynaformela , równość
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 26 czerwca 2012
 
1 , 2 , 3 , 4