Dom, rodzina - z kraju i ze świata z osobistej perspektywy: prywatny blog prywatnej osoby
Flag Counter

antydyskryminacja

czwartek, 08 grudnia 2016
wtorek, 29 listopada 2016
piątek, 28 października 2016
środa, 14 września 2016
czwartek, 10 grudnia 2015
wtorek, 06 października 2015

źródło

Seminarium będzie poświęcone testom dyskryminacyjnym – nowatorskiej metodzie uprawdopodobniania dyskryminacji, która zdobywa na świecie coraz większą popularność.

Dyskryminacja, jako zjawisko jest niezwykle trudna do wykazania, a pozyskanie środków dowodowych na potrzeby np. procesu sądowego jest niejednokrotnie niemożliwe tradycyjnymi metodami. Ważnym zatem jest, aby poszukiwać alternatywnych dróg dowodzenia nierówności. I temu właśnie będzie poświęcone seminarium, na które zaprasza Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego.


Uczestnikami seminarium będą prawnicy, przedstawiciele prawnoczłowieczych organizacji pozarządowych, naukowcy oraz przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości i innych organów ochrony prawa w Polsce.


Swoje prezentacje przedstawią prawnicy – praktycy, Rzecznik Praw Obywatelskich, przedstawiciele rządu, naukowcy, a także organizacje pozarządowe, które zdecydowały się na zastosowanie metody testów dyskryminacyjnych.


Seminarium odbędzie się 28 października br. w Warszawie, w siedzibie Fundacji im. S. Batorego, ul. Sapieżyńska 10a.
Proszę o potwierdzania swojego uczestnictwa w seminarium do 20 września na adres: ksmiszek@ptpa.org.pl


SEMINARIUM EKSPERCKIE
TESTY DYSKRYMINACYJNE. NIELEGALNA PROWOKACJA CZY EFEKTYWNY ŚRODEK DOWODZENIA DYSKRYMINACJI?
WARSZAWA, 28 PAŹDZIERNIKA 2015 R.


19:43, katarzynaformela , antydyskryminacja
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 27 września 2015
wtorek, 11 sierpnia 2015
czwartek, 30 lipca 2015
środa, 24 czerwca 2015
czwartek, 28 maja 2015
środa, 20 maja 2015
środa, 22 kwietnia 2015
źródło

Raport zawiera m.in. informacje na temat bierności i braku reakcji na dyskryminację, przedstawia obojętność nauczycieli i uczniów wobec tego typu sytuacji, a także gromadzi dane na temat uprzedzeń.

“Obecność nieusprawiedliwiona” – czyli jaka? Współautorki raportu – Marta Rawłuszko i Magdalena Chustecka – tłumaczą, że nieusprawiedliwiona jest dyskryminacja w szkole, czyli nierówne traktowanie z jakim musza mierzyć się uczniowie każdego dnia. – To jest nieusprawiedliwiona nieobecność – mówi jedna ze współautorek.

Według uczniów i uczennic, ale też i nauczycieli, dyskryminacja w szkole dotyka bardzo wielu grup, które są wykluczone ze względu na takie cechy, na jakie zwykle nie mają wpływu, np. wygląd, sprawność, zamożność, kobiecość i męskość. Warto wspomnieć, że uczniowie i uczennice rzadko kiedy odwołują się do aktów fizycznej agresji. - Bardzo bolesne dla uczniów jest to, że jest to wyśmiewanie, izolacja, często jest to wywyższanie się, bagatelizowanie przez nauczycieli, bądź stosowanie jakichś podwójnych standardów. Oczywiście są też pojedyncze głosy, dotyczące tego, że np. jest się wychowywanym przez jednego rodzica. To również może być przyczyną gorszego traktowania - zaznacza jedna ze współautorek raportu. /.../ 


08:35, katarzynaformela , antydyskryminacja
Link Dodaj komentarz »
piątek, 26 września 2014
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 13