Dom, rodzina - z kraju i ze świata z osobistej perspektywy: prywatny blog prywatnej osoby
Flag Counter
Blog > Komentarze do wpisu

Dlaczego Ameryka nie wpiera kościoła?

wyborcza.pl 

W stanie Illinois powtórzył się właśnie scenariusz przećwiczony wcześniej w Waszyngtonie i Massachusetts - nowe reguły adopcji spychają Kościół katolicki do narożnika. Wszelkie organizacje charytatywne, które opiekują się sierotami i wyszukują dla nich rodziców zastępczych, muszą brać pod uwagę zgłoszenia par lesbijskich i gejowskich. Jeśli tego nie robią, dopuszczają się dyskryminacji mniejszości seksualnych i tracą prawo do dotacji stanowych oraz federalnych.- Obaj jesteśmy katolikami, kochamy nasz Kościół, ale Kościół zatrzasnął nam drzwi przed nosem - opowiada dziennikarzom "New York Timesa" Tim Kee, nauczyciel z Illinois, który razem ze swym partnerem chciał adoptować dziecko. - W dodatku jesteśmy dyskryminowani za nasze własne pieniądze, czyli za pieniądze podatników, które idą na sponsorowanie działalności charytatywnej Kościoła katolickiego!

Organizacje katolickie odsyłały gejów, lesbijki i pary żyjące bez ślubu do niekatolickich fundacji adopcyjnych. Latem 2012 r. władze stanu Illinois zdecydowały, że nie będą tego dłużej tolerować, i zapowiedziały, że wstrzymają dotacje dla katolików.

Postawieni pod ścianą biskupi katoliccy woleli zrezygnować z udzielania pomocy sierotom i porzuconym dzieciom, niż oddawać dzieci gejom. Złożyli pozew w sądzie przeciwko stanowi, ale w sierpniu sędzia orzekł, że państwo nie ma obowiązku udzielać dotacji obywatelom ani organizacjom, więc prawo nie zostało złamane.
niedziela, 01 stycznia 2012, katarzynaformela
2012/01/01 19:58:48

Polecane wpisy