Dom, rodzina - z kraju i ze świata z osobistej perspektywy: prywatny blog prywatnej osoby
Flag Counter
Blog > Komentarze do wpisu

Słowenia: pierwszy przypadek adopcji dziecka biologicznego partnerki

Ministerstwo Pracy, Spraw Rodzinnych i Społecznych Słowenii potwierdziło, iż po raz pierwszy w Słowenii ma miejsce adopcja dziecka biologicznego partnerki.

Zaznaczono, iż z uwagi na obowiązujące przepisy potencjalna odmowa takiej adopcji - przy spełnianiu wszystkich warunków wymaganych w wypadku przysposobienia - byłaby niedopuszczalną dyskryminacją ze względu na orientację seksualną. Mogłaby także naruszać Konstytucję Europejską Konwencji Praw Człowieka oraz być sprzeczna z orzeczeniami Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w tej dziedzinie.

Podkreślano, że ​​właściwe władze w procesie weryfikacji wniosku o adopcję nie znalazły żadnych technicznych przeszkód, które mogłyby dyktować odrzucenie wniosku o przysposobienie.

Natomiast w procesie adopcyjnym, wielokrotnie stwierdzano, że takie adopcje są "absolutnie w najlepszym interesie dziecka by żyło w środowisku sobie znanym - w odpowiednim środowisku rodzinnym, w pełni bezpieczeństwa i wsparcia, co jest niezbędne do prawidłowego rozwoju dziecka."
(źródło)

poniedziałek, 25 lipca 2011, katarzynaformela
2011/07/25 14:20:00

Polecane wpisy